“Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir”

“Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir”

İletişim Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirmede Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir" dedi.

Açıklamada Türkiye'nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişinin ardından Cumhurbaşkanı'nın kabinesini kurarak milletin takdirine sunduğu hatırlatılarak, kabinede yer alan bakanların 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis'te yemin ederek görevlerine resmen başladığı aktarıldı.

Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak'ın Cumhuriyet'in 66. hükümeti olan kabine de Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer aldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir. Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal meyda hesaplarından birine sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir."