“Gazanız mübarek, zaferiniz bol olsun”

“Gazanız mübarek, zaferiniz bol olsun”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 41. Komando Tugay Komutanlığı Sancak Verme Töreni'ne katıldı.

Çorlu ilçesindeki 105. Topçu Alay Komutanlığında düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizler, ülkemizin istiklalinin ve istikbalinin en büyük teminatı olduğunuzu cephelerde göstermiş kahramanlarımızsınız" ifadelerini kullandı.

Bu sancağın yüce Türk milletinin Tugay şerefine emanet ettiği kutsal bir varlık olduğunu belirten Erdoğan, sancağın Türk Silahlı Kuvvetlerinin şeref timsali olduğunu vurguladı.

Türk ordusunun tarihi boyunca dünyaya örnek olacak şekilde sancağını koruduğunu, onu yücelttiğini, onun uğruna severek şehit olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Sizin de onun tertemiz, parlak ve asil rengine leke getirmeyeceğinizden eminim. Onu şimdi teslim aldığınız gibi sizden sonraki komutana da şerefli ve temiz olarak teslim edeceksiniz.” diye konuştu.

Konuşmasına “Böyle bir ordunun başkomutanı sıfatını taşıyor olmaktan daha büyük bir onur, mutluluk yoktur.” Diye devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında ayrıca şunları kaydetti:

“TSK'nın her unsuru, her askeri kazanılan zaferlerin elbette ayrılmaz bir parçasıdır. Her cephenin en önünde mücadele eden dünyaya ölümü korkutmanın ne demek olduğunu gösteren komando birliklerimizin ise milletimizin gönlünde ayrı bir yeri vardır. Sizler, ülkemizin istiklalinin ve istikbalinin en büyük teminatı olduğunuzu cephelerde göstermiş kahramanlarımızsınız.

Her kim vatan topraklarına, bayrağımıza, ezanımıza göz dikerse bilsin ki kendisini komandolarımızın elinde acı bir akıbet bekliyor. İstiklal marşımızda vücut bulan hissiyatı inşa eden ve inşallah ilelebet muhafaza edecek milletimiz daima komandolarımızın yanındadır. Gazanız mübarek, yolunuz açık, atışlarınız isabetli, yüreğiniz ferah, zaferiniz bol, Allah yardımcınız olsun.”